Current list of entries

ASICS Windermere Marathon

Registrations: 940

Filter Results:
First Name Last Name Gender Category Club
Ben Mayou Male MOPEN
colin edon Male MV45
Stuart Edon Male MV45
Barry Rose Male MOPEN
Elizabeth Tunna Female FOPEN 100 marathon club
Andrew Rimmer Male MV45
David Trotter Male MOPEN
Richard Downey Male MOPEN
John Pattinson Male MOPEN Carlisle tri club
Alistair Wilson Male MOPEN
Glyn Owen Male MV45
Dave Stevens Male MV50
Glyn Poolford Male MV55
Hilary Hennah Female FV45
Denise Clark Female FV50 Ackworth Road Runners
Denise Walker Female FV50
Mark Fullwood Male MOPEN
Peter Adams Male MV40 Chorlton Runners
Steven Ratcliffe Male MV40 Carlisle Tri
Jonathan Welsh Male MV45
Peter Ryan Male MV50
Wendy Fraser Female FV55
Andrew Joseph Male MV40
Sean Ryan Male MOPEN
Paul Summers Male MV50
Leanne Jackson Female FV35
Karl Smith Male MV40
Rachel McMahon Female FV40 Goodgym
Alan Urquhart Male MOPEN
Sophie Urquhart Female FOPEN Heaton Harriers
Ian Richardson Male MV60 North East Marathon Club
Melanie Horan Female FV40 North East Marathon Club
Andrew Robertson Male MOPEN
Paul Bousfield Male MV45 Preston Harriers
George Routledge Male MV70 Heaton Harriers
Michele O'Neill-Hall Female FV50 North East Veterans AC
Edward Spurrier Male MOPEN
John Longstaff Male MV50 Saltwell Harriers
Simon Taylor Male MV40
James Butler Male MOPEN Red Rose Road Runners
Jon Press Male MOPEN
Ben Hockey Male MOPEN
Andrea Culverwell Female FOPEN
David Culverwell Male MOPEN
Steve Smith Male MV45 Steel City Striders
Yousef Almadani Male MOPEN
James McKerlie Male MV45
David Williamson Male MOPEN
Pete Davis Male MOPEN
Andrew Davies Male MOPEN
Dale Harlow Male MOPEN
Bill Hornby Male MV45 Hartlepool Burn Road Harriers
Tim Owen Male MV50 Ackworth Road Runners
Lyn Robson Female FV35
Lucy Roy Female FOPEN
Will Watchorn Male MOPEN
David Langrish Male MV65 Sunderland Strollers
Rachel Ball Female FV35 Sunderland Strollers
Andy Hutchinson Male MV45
Timea Jones Female FOPEN
David Johnson Male MOPEN
Chris Sanders Male MV45
Jack Baker Male MOPEN
Chris Booth Male MOPEN
Jorge Naranjo Male MV50
Caroline Kirkbride Female FV55
Tim Kirkbride Male MV55
Richie Hinson Male MOPEN
Duane Daugherty Male MV55 100 Marathon Club
Tony Page Male MV40
David Mcstay Male MOPEN
Dominic Leckie Male MOPEN Todmorden Harriers
Isabella Sherwani-Keeling Female FOPEN
Andrew Midgley Male MOPEN
Jayne Rudolph Female FV40 Theydon
Robert Browne Male MV60 Erewash Valley Running Club
Lynsey McEwan Female FOPEN
Tom Metcalfe Male MOPEN
Mark Locke Male MV40
Jack Hustwitt Male MOPEN North York Moors AC
William Douthwaite Male MOPEN
Matthew Ellis Male MOPEN
Sue Woodcock Female FV45 Quakers Running club
Lewis Birch Male MOPEN
Imanina Hamzah Female FOPEN
Simon Hastings Male MOPEN Carlisle tri club
Steve Bassam Male MV65 Middleton Harriers
Peter Leach Male MOPEN Lymm Runners
Siân Hughes Female FOPEN
Anne Sharpe Female FV45
James Nuttall Male MV40
John Morley Male MOPEN
Peter Morley Male MOPEN
Graham Walker Male MV55
Andrew Parkin Male MV50 Crystal Palace Fun Runners
Joe Sheppard Male MOPEN
Christopher Hutchinson Male MV40
Jonathan Hutchinson Male MOPEN
Daniel Hutchinson Male MOPEN
Peter Hutchinson Male MV65 100 Marathon Club
Malcolm Collins Male MV45 Astley & Tyldesley Road Runners
John Rees Male MV50
Sean Flynn Male MV55 Harlow Running Club
Wayne Walls Male MOPEN
Timothy Hume Male MOPEN
Adrian Spurrell Male MV55
Sonja Farish Female FV45 Barrow-in-Furness striders
Christopher Cunliffe Male MOPEN
John Holden Male MOPEN
Amy Fern Female FOPEN
Michael Fern Male MOPEN
Ian Winstanley Male MV50 Trawden AC
Daniel Nicholson Male MOPEN
Rachel Bowlin Female FOPEN
Luke Browning Male MOPEN
Lewis Banton Male MV40 Clowne Road Runners
Frances Biggin Female FV35 Helm Hill
Leo Carne Male MV40
Kelvin Parkin Male MV45
Stuart Smith Male MOPEN Ulverston Tri Club
Emily Stapleton Female FV45 Lancaster & Morecambe AC
Emma Rutherford Female FV40
Graeme Fleming Male MOPEN
John Brettell Male MV60 North Shields Polytechnic Athletics Club
Nathan Woodhead Male MOPEN
Yoichi Sawada Male MV55
Jack Foster Male MOPEN
Zoe Triggs Female FV40
Eleanor Tillotson Female FV45
William Marshall Male MV40
Matt Freestone Male MV45
Gregory Swift Male MV55
Alan Uren Male MOPEN Westbury Harriers
Geoffrey Storr Male MV55
Julie Cruse Female FV55 Thornton Cleveleys
Luke Goalen Male MV45
Michelle Garbutt Female FV35 Bingley Harriers
Andrew Fairweather Male MOPEN Red Rose Road Runners
Stuart Melling Male MV40 Wigan and District Harriers & A&C
Dave Dale Male MV45 Heaton Harriers
Michelle Titterington Female FV45
James Titterington Male MV40
Simon Davies Male MV40
Nina Caygill Female FV35
Paul Caygill Male MOPEN
Lucie Todhunter Female FV35
Sally Davies Female FV40
Ruth Herbert Female FV45
Suzanne Salmon Female FV35
Michelle Sanday Female FV35
Sonia Capstick Female FV35
Adam Potts Male MV45
Helen Fretwell Female FV40
Lesley Feakes Female FV50 Helsby
Sam Elliott Female FV35
Richard Moss Male MV50
Ed Dixon Male MOPEN
James Todhunter Male MOPEN Helm Hill Runners
Jonathan Clements Male MV45 Redway Runners
Robin Stuart Male MV50
Mark Reynolds Male MV50
Martin Berry Male MV40
Daniel Brown Male MV45
Victoria Holliday Female FV45 Blaydon Harriers and Athletics Club
Kate Archer Female FV35 Ilkley Harriers
Gemma Scott Female FOPEN Blaydon Harriers
Tracy Bowers Female FV45 Blaydon Harriers
Elaine Rudman Female FV50 Blaydon Harriers and Athletics Club
Rachel Watt Female FV50
Hels Pearson Female FV35 Crediton Running Network
Maria Stadler Female FOPEN
Oliver Hicks Male MOPEN
Darryl Cribbens Male MV40
Julie Mcbride Female FV45
Claire Thornhill Female FOPEN
Derek Jolly Male MV60
David Tarbuck Male MOPEN
Tony Meredith Male MOPEN
Alastair Fyfe Male MOPEN Kings Heath Running Club
James Neesam Male MV50
Oliver Houlden Male MOPEN
Gemma Spickernell Female FOPEN N/A
Melanie Rotherham Female FV50
Claire Warner Female FOPEN Keswick Athletic Club
Indira Crossland Female FV45
Brian Crossland Male MV50 Kendal
Drew Rucastle Male MOPEN Fylde Coast Runners
Ian Penney Male MOPEN
Richard Anderson Male MOPEN Holmfirth Harriers
Freya Findlay Female FOPEN
Matthew Kijowski Male MOPEN
Tiffany Proudfoot Female FV50
James Hillier Male MOPEN
Helen Marr Female FV40
Pete Whitworth Male MV50
Martin Wincer Male MV40 Ackworth road runners
David Gehring Male MOPEN
Tara Harris Female FOPEN
Dylan Evans Male MV40
Fran Pearson Male MOPEN
John Murray Male MV45
Paul McNestry Male MV45
David Ward Male MOPEN
Colin Littlewood Male MOPEN
Jim Smith Male MOPEN
Ulrich Clever Male MV60
Susan Gear Female FV40
Neil Elsender Male MV45 Derwent Valley Trail Runners
Ben Crowder Male MV40 Derwent Valley Trail Runners
Hollie Brown Female FOPEN
Heather Waterton Female FOPEN
Daniel Blanthorn Male MOPEN
Kim Brown Male MV45
Jonathan Knowles Male MOPEN
Johnny Wild Male MV55 Lytham St Anne’s Road Runners Club
Jacqui Evans Female FV35
David Wheatley Male MV40
Adie Kirkham Male MV45 Badgers
Rebecca Shoemaker Female FOPEN Mikkeller Running Club - London
Rob Williams Male MOPEN
Jerry Rutherford Male MV45
Stuart Long Male MOPEN
Owen Smith Male MOPEN
Damian Cowell Male MV45 Warrington Running Club
Amanda Waller Female FV45 Darlington Harriers & Athletic Club
Andy Bunn Male MV45
Andrew Blinston Male MV40 Macclesfield Harriers
Helena Bryce Female FV50
Alex Bird Female FOPEN
Emma Blades Female FOPEN Notts Women Runners
Jon Pearce Male MV40
Phillip Holland Male MV45
Rob Wilson Male MV45
Justin Emery Male MOPEN
Helen Hilton Female FV40 Valley Striders
Gordon Day Male MV50
Brad Stoker Male MV45
Pau Waterhouse Male MOPEN
Matt Ainscough Male MOPEN
Patrick Grant Male MV50
Jim Mulholland Male MV45
Chloe Hirst Female FOPEN Rochdale Harriers
Andy Shackleton Male MV70
Wayne Rebanks Male MV45
Rachel Clark Female FOPEN
Dan Curtis Male MV40
Sarah Curtis Female FV40
Anna Seeley Female FV35 Elvet Striders
Christopher Mead Male MOPEN
Simon Barnes Male MV55
Paul Barnes Male MV50
Tony Hooper Male MV40 Cleethorpes Athletics Club
Ellen Sharpe Female FOPEN Hyde Park Harriers
Daniel Larcombe-Young Male MOPEN
Sid Nyein Male MOPEN
Stuart Cairns Male MV40
Gareth Pritchard Male MOPEN Elvet Striders
Catherine Smith Female FV40 Elvet Striders
Gemma MacAlister Female FV35
John Worthington Male MV50
Lucy Darling Female FV40
Will Honeybone Male MV45 Ryston Runners AC
Emyr Rees Male MV50 Bingley Harriers AC
Jeremy Smith Male MOPEN
Laura Read Female FOPEN
Andrew Read Male MV55
Oliver Howse Male MOPEN
Philip Townley Male MV50 Lancaster Runners
John Trevett Male MV55
Kath McManus Female FV35
Dan Small Male MOPEN
David Wildman Male MOPEN
Colin Hayes Male MOPEN
Alexander Kelsall Male MOPEN
Janine Jordan Female FV35 Middleton Harriers
Eddie Warren Male MOPEN
Robert Wilkinson Male MV45
Jason Oxby Male MV45 Louth Athletic Club
Chris Leighton Male MV40
James Sarjantson Male MV40
John Dougherty Male MOPEN
Ali Burns Male MOPEN Wharfedale Harriers
Giovanni Arsciwals Male MV50
Abi Dent Female FOPEN Barnsley Harriers
Christabel McCooey Female FOPEN
Hannelie Stadler Female FV55
Phil Hesketh Male MOPEN
James Metcalfe Male MV40
Andrew Mcpherson Male MV40 Fell Runners Association
Alfred Mulroy Male MOPEN
Robert Stringer Male MOPEN
Lisa Briggs Female FV35 Dartford Road Runners
Will Nelson Male MOPEN
John Power Male MV55
James Hardie Male MOPEN
Jonathan Barton Male MV40
Aaron Devereaux Male MV45
Michael Barrett Male MV60 Dereham Runners
David Kellaway Male MV55 Dereham Runners AC
Alistair Stokes Male MOPEN
Sam Hughes Male MOPEN
Brian Titchiner Male MV55 Dereham Runners and Athletics Club
Keith Moore Male MV50 Dereham Runners AC
Laura Nuttall Female FOPEN Trawden AC
Chris Smith Male MOPEN Ludlow Runners
Mark Pheasant Male MOPEN
Stephen Lowis Male MOPEN Howgill Harriers
Jessica Bagnall Female FV40 Settle Harriers
Val Cumberpatch Female FV60
Richard Gibson Male MOPEN UTS Running Club
Christopher Wild Male MV45
Kathy Tedcastle Female FV35
Ross Bartlett Male MV45
Glenn Thornton Male MV65 Queensbury Running Club
Leanne Alston Female FOPEN Queensbury Running Club
Julie Hepworth Female FV40 Queensbury Running Club
Joanne Fortune Female FOPEN Queensbury Running Club
Sarah Woodeson Female FV45 Valley Striders
Michael Herbertson Male MV40 Queensbury Running Club
Neil Montgomery Male MOPEN
Nicholas Waterton Male MOPEN
Hannah Lloyd Female FV35
Rebecca Morris Female FOPEN
Laura Schuhmacher Female FOPEN Mornington Chasers
Damian Jerome Ashton Male MV40
Kris Gordge Male MOPEN
Shane Corcoran Male MOPEN
Sean Cole Male MV40 Trawden AC
Charlotte Mason Female FOPEN
Nicki Maskell Female FOPEN Royal Navy Triathlon
Paul Kingshott Male MV40
Jeremy Jones Male MV50 Porthcawl Runners
Andrew Fergusson Male MOPEN Manchester Frontrunners
Wendy Robertshaw Female FOPEN Bridport Running Club
Pete Glastonbury Male MV45
Joanna Dent Female FV45 Lancashire Police
Stuart Walpole Male MV45 Darwen Dashers
Maria Wicks Female FV45 Chippenham Harriers
Alexander Benson Male MOPEN
Dawn Jordan Female FV50 Chippenham Harriers
Angela Howarth Female FV45
James Derrill Male MV45
Abigail Izzard Female FOPEN
Sarah Watson Female FOPEN
Hannah Hume Female FOPEN
Jack Bickford-Smith Male MOPEN
Annie Brunskill Female FOPEN
Roger Harper Male MV45 Skipton A C
Lydia House Female FOPEN
Mark Doughty Male MV40 Ryston Runners AC
Sarah Mustapha Female FV45
Michael Irving Male MV40 DH Runners
David Emanuel Male MV50 Royton Road Runners
Garry Vernon Male MV50 Fetch Everyone Running Club
Graham Ferris Male MV50 Witney Roadrunners
Jonathan Cox Male MV40 Wakefield Triathlon Club
Julie Williamson Female FV45 Horwich RMI Harriers
David Williamson Male MV55
Kevin Morris Male MOPEN
Jayne Wetherley Female FV45
Philip Cornforth Male MV45 Knaresborough Striders
Shaun Tymon Male MV50 Scarborough Athletic Club
Richard Martin Male MOPEN
Susan Bowes Female FV40 Les Croupiers RC
Stu Coates Male MV45
Neil Jones Male MV60 100 Marathon Club
Phil Duffy Male MV45 Derbyshire Dynamos
Stephen Braithwaite Male MV45 Kendal AAC
Nicholas Bacon Male MV40
Iain Robertson Male MV45
Erica Grayson Female FV45 Fairland Valley Spartans
Mark Grayson Male MV45 Stevenage and North Herts
Mark McGinty Male MV45
Darren Rockett Male MV45
Oliver Haines Male MOPEN Trawden Athletics
Bracken Dawson Male MOPEN
Tim Warner Male MV60 Garstang Running Club
Mia Donn Female FOPEN
Scott Gilfillan Male MOPEN
Jenni Baker Female FV50 Crediton Running Network
Keith Baker Male MV50 Crediton Running Network
Michelle Shuttleworth Female FV45 St Bees Triers
Hannah Hill Female FV40 St Bees Triers
Ian Ingham Male MV45
Felicity McCallum Female FOPEN
Jonathan Okwe-Pearson Male MOPEN
Anthony Daly Male MV40
Richard Towe Male MV40
Jane Birakos Female FV45
Caleb Stica Male MOPEN
Chris Butterworth Male MOPEN
James Morrison Male MV40 Tiverton Harriers
Eifion Jones Male MOPEN
Jessica Holdsworth Female FV40
Hannah Shaw Female FOPEN
Alistair Robinson Male MOPEN Wakefield Harriers’s
James Walker Male MOPEN
Ben Fitzpatrick Male MV45
Luke Churchyard Male MOPEN
Alisje Churchyard Female FOPEN
Tamara Pattinson Female FV40
Rowan Arthur Female FOPEN
Joanna Travers Female FV35
Neil Store Male MV55
Ian Robertson Male MV40 Selby Striders
Stefan Store Male MOPEN
Mark Lovering Male MV45
Helen Chapman Female FV35
Jo Money Female FOPEN
John Frost Male MV45
Carol Turner Female FV50
Leisa Poole Female FOPEN
Nigel Poole Male MV55
Christopher Jopson Male MOPEN Riversway Road Runners
Grace Irons Female FOPEN
Mike Pigott Male MV40
Gail Caddy Female FV40
Oliver Irons Male MOPEN
Matt Rees Male MV45
Matthew Whitehead Male MOPEN
Eleanor Cunningham Female FOPEN Calderglen Harriers
Pennie Soutar Female FOPEN
James Howlett Male MV45 Framlingham Flyers
Nicola Davies Female FOPEN
Martin Ford Male MV55
Nick Cotton Male MV40
Sam Matthews Male MOPEN
Christopher Wainman Male MV40 Huddersfield Road Runners
Peter Fletcher Male MOPEN
Keith Kelly Male MV50
Timbo Buckley Male MV50 Chepstow Harriers
Siddhartha Ghosh Male MV45
Krzysztof Chorzelski Male MV45
Kirstie Whyatt Female FV40 Thornton Cleveleys Running Club
Tom Whitwell Male MOPEN
Ben Carroll-Slinn Male MV40
James Pearson Male MV40 East Hull
Susanna Ching Female FV50 100 Marathon Club
Karen Wright Female FV35 Sandbach Striders
Stephen Wright Male MOPEN
Mike Counsell-Thomas Male MV45 Revolution (Preston)
Ed Dixon Male MOPEN
Andrew Foley Male MOPEN
Heather Angelopoulos Female FV55 Airdrie Harriers
Daniel Nixon Male MOPEN Glasgow University Hares and Hounds
Pete Tanker Male MV55
Jon Crockett Male MOPEN
Helen O'Hara Female FV40
Luke Smith Male MOPEN
Matt Mcdonald Male MV50
Sam Toothill Male MOPEN
Sarah Holden Female FV40 Lancashire Fire and Rescue
Andrew Hemsley Male MV50 Eden Runners
Stephen Dawber Male MOPEN
Julie Brocklehurst Female FV45
Simon Jennings Male MOPEN
Martin MacDonald Male MOPEN
Terri Turner Female FOPEN
Andy Nugent Male MV40 Prestwich Athletics Club
Karl Morgan Male MOPEN
Amanda Bearman Female FV40 Crediton Running Network
Paul Glynn Male MV40
Helen Boiling Female FV45 Victory AC
Neil Prior Male MV50
Lisa Bacon Female FV50 Runstrong
Philomena Mburu Female FV55 Compton Harriers
Ian Trencher Male MV40
Andrew Mullen Male MOPEN Trawden AC
Hugh Jenkinson Male MOPEN
Caroline Baylon Female FV35 Serpentine
Mike Halliday Male MV55
Steven James Walters Male MOPEN Ackworth Road Runners
Katherine Hendy Female FOPEN Notts Women Runnser
Jacqui Dyer Female FV40 Totley
Paul Nesbitt Male MOPEN
Dougal Campbell Male MV50
Oliver Midgley Male MOPEN
Gary Wilkinson Male MV40 Knaresborough Striders
Liz Allison Female FV50 Trawden AC
Ian Hothersall Male MV55 Trawden AC
Scott Jackson Male MV40 Redrose Road Runners
Nicola Nuttall Female FV45 Trawden AC
Gillian Greenwood Female FV55 Trawden AC
David Greenwood Male MV55 Trawden AC
John Mounsey Male MOPEN
David Roberts Male MV50 Stainland Lions R.C.
Chris Baker Male MV45
Jonathan Godfrey Male MV45
Raj Bansal Male MOPEN
Luke Falconer Male MOPEN
Sean Mcgary Male MOPEN
Heather Leach Female FOPEN Burges Salmon Running Club
Daniel Leach Male MOPEN
James O'Brien Male MV55 Loftus and Whitby AC
Nic Wiseman Male MV50 Keswick AC
Peter Norton Male MV40 Kidderminster and Stourport Athletics Club
Marie Major Female FV35 Kidderminster & Stourport Athletics club
Elaine Corcoran Female FV40 Trawden AC
Alison Riches Female FV40
Alison Pearson Female FV60
Simone Evans Female FV35
Greg Armstrong Male MOPEN
Daniel Elliott Male MOPEN
John Jobson Male MV50 Derwent Valley Trail Runners
Wayne Martin Male MOPEN
Bethany Park Female FOPEN
Sarah-Jane Lockwood Female FV40
Christopher Allen Male MOPEN
Edward Pepper Male MV45
Mamadou Balde Male MV40
Ian Lloyd Male MV40
Zoe Hayes Female FV40
Darren Johnson Male MV45
Geoff Seagrove Male MV55
Charles Kirk Male MV40
Jennifer Swindell Female FOPEN Ackworth Road Runners
Cathie Hall Female FV35
Ian Prescott Male MOPEN
Jennifer Prescott Female FOPEN
Gareth Ashby Male MOPEN
Ben North Male MOPEN Warrington Running Club
Martin Page Male MOPEN Stadium Runners
Don Kershaw Male MV60
Alice Kershaw Female FOPEN
Chris Whitby Male MOPEN
Ryan Steel Male MOPEN
Neil Thomas Male MV45 Chester Triathlon Club
Reg Shirley Male MV60 Goring Road Runners
Luisa Giammattei Female FOPEN Goring Road Runners
Eric Hewitt Male MV45
Kelly Taylor Female FV35
Keld O'Shea Male MV45
Matthew Cronshaw Male MOPEN
Cherie King-Maine Female FOPEN
Gail Robson Female FV45
Jason Stubbs Male MV50
Jacky Johnson Female FV40
Megan Key Female FV40
Andy Ratcliffe Male MV50
Donna Bailey Female FV40 Ackworth Road Runners
Sam Pole Male MOPEN Fleckney & Kibworth Running Club
Liam Bird Male MOPEN
Anna Preston Female FOPEN
Glenn Armstrong Male MV45 T3
Angela Foster Female FOPEN
Andrew Cornner Male MOPEN
Karl Nash Male MV40
Kate Robson Female FV45
Sarah Wooler Female FV35 Hailsham Harriers
Andy Truswell Male MV45
Matt Chalmers Male MV45
John Ogden Male MV45
Ruth Kennedy Female FV35
Neil Whitaker Male MOPEN
Julie Goulding Female FV50 Pewsey Vale Running Club
Helen Tucker Female FV50
Kev Iveson Male MOPEN
Rachel Edmunds Female FV40 Blackhill Bounders
John Turner Male MV40 Lancaster Runners
Andrew Clewes Male MV50
William Blackburn Male MOPEN
Kimberley Blackburn Female FOPEN
Deanne Bradley Female FV35
Pamela Hobson Female FV55
Christina Marechal Female FOPEN
Hayley Mason Female FOPEN
Jose Gonzalez Male MOPEN
Sinead King Female FV35
Daniel King Female FV40
Catherine Newell Female FV40
Alison Noble Female FV45
Stephen Wong Male MV40 Ackworth Road Runners
Ben Murray Male MOPEN
Faye Murray Female FOPEN
Robert Clarke Male MOPEN Knaresborough Striders
Jonathan Bailey Male MV40 Blackcombe Runners
Yeray Sanchez Male MOPEN
Joscelin Tracey Female FV40
Richard Hodgson Male MV55 Wray Runners
Andrew Hogg Male MV45
Mathew Hodgson Male MOPEN
Timothy Hodgson Male MOPEN
Emily Young Female FV40
Kelly Seward Female FV35 Lancaster Runners
Gemma Owen Female FV35 Wesham Road Runners
Darren Priddin Male MV45
Craig Humphrey Male MOPEN
Rob Heap Male MV40
Ricky Bakes Male MV45
Suzanne Humphries Female FOPEN
Dickie Hudd Male MV45 Chepstow Harriers
John Thompson Male MV40 Trawden AC
Jonathan Bhargava Male MV40
Suzanne Smith Female FV45
Dan Timbers Male MV40 Keighley and Craven Athletic Club
Paul Agnew Male MV45 Birtley AC
Simon Lister Male MV45 Trawden AC
Andrew Baird Male MV45 Stainland Lions
Caroline Routledge Female FV45
Rob Holland Male MV60
Cathy Thompson Female FV60
Craig Casley Male MV45
Mark Pemberton Male MV40 Trawden AC
Pierre Briancon Male MV60
Stephanie Bird Female FOPEN
Louise Murray Female FV35 Warrington Running Club
Richard Murray Male MV40 Warrington Running Club
Richard Podmore Male MOPEN Elvet Striders
Rob Mather Male MV45 Red Rose Road Runners
Alison McNamara Female FV45
Lucy Pilkington Female FV40
Kara Kellett Female FOPEN
Gemma Gibbs Female FOPEN
Sarah Cowburn Female FOPEN
David McCabe Male MV40 Trawden AC
David Fort Male MV40 Trawden AC
Jeff Garner Male MV50
Steve Garner Male MV50
Simon White Male MOPEN
Jonathan Gaunt Male MV45
George Craig Male MV50 Muddy Runners
Joan Cooke Female FV40 Astley and Tyldesley Road Runners
Sarah Hopkinson Female FOPEN
Madeline Beale Female FV35 Wymondham Athletics Club
Debbie Millington Female FV35 Warrington Running Club
Jenni Border Female FOPEN Norwich Road Runners
Catherine Griffin Female FV40
Helen Banks Female FV50
Viren Walia Male MOPEN
Angela Ashcroft Female FV40
Gary Bradwell Male MOPEN
Jane Hopwood Female FV45 Selby Striders
Stephen Hopwood Male MV45 Selby Striders
Heather Jenkins Female FV40 Ponteland runners
Nick Campsie Male MV40
Julie Cleeves Female FV50
Nigel Cleeves Male MV50
Charlotte Harrison Female FV45 York Knavesmire Harriers
Jake Kelly Male MOPEN
Keith Silvester Male MV55 Shropshire Shufflers
Mark Hoyle Male MOPEN
Elliot Harrison Male MV40
Joe Wilson Male MOPEN
Samuel Cottey Male MOPEN
Lauren Stephens Female FOPEN
Dave Lunn Male MV40
David Lester Male MV50
Delphine Bendaher Female FOPEN
Janan Swinglehurst Female FV45
Robert Tansey Male MV45
Steve Edwards Male MV55 North Cotswold Tri & Run
Russell Harper Male MV55
Jack Swannick Male MOPEN
Guy Redhead Male MV40
Anthony Cook Male MV40
Mark Roe Male MV45
Tim Long Male MV50
Clair Hutchings-Budd Female FV45
Jonathan Phillips Male MV50 Compton Harriers
Lathan Ball Male MV55
Martin Pullen Male MV55
Lucy Gettins Female FV55 Compton Harriers RC
Martin Fray Male MV55 Compton Harriers RC
Chris Leeman Male MV55 Beenfleet Running Club
Susanne Enhard Female FV50 Compton Harriers
Alexandra Whapples Female FV50 Vocalink
Andrew Smith Male MOPEN UKnetrunner
Mark Dixon Male MOPEN UKnetrunner
Ben Gill Male MOPEN
Roger Lewis Male MV45
Thomas Blackburn Male MOPEN Manchester Frontrunners
Lucy Horn Female FOPEN
Gregory Roberts Male MOPEN
Eleanor Hosking Female FOPEN
Keith Haywood Male MV65 FRA
Catherine Beckett Female FV35
Matthew Sturman Male MOPEN
Jack Rowley Male MOPEN
Alice Leeming Female FOPEN
Nick Tripp Male MV55
Kerry Lynch Female FOPEN Knowsley Harriers
Lisa Irving Female FV35
Andy Casson Male MOPEN
Simon Casson Male MV40
Martin Hill Male MV50
Craig Parry Male MOPEN
Alison Schofield Female FV40
Emily Wood Female FOPEN Vegan Runners
Nick Costin Male MV55 Redway Runners Milton Keynes
William Lafoe Male MV50
Brian Ward Male MV55
Darren Henderson Male MV45
Karen Henderson Female FV40
Ian Trotter Male MV55
John Foulds Male MV55 Northern Vets
Andrew Halladay Male MV55
Gary Bartram Male MV40 Parc Bryn Bach
David Halladay Male MV55 Knaresborough Striders
Elizabeth McKinlay Female FOPEN
Henry Halladay Male MOPEN
Domonic Halladay Male MOPEN
Karl Field Male MOPEN
Michael Carter Male MV55 Astley and Tyldesley road runners
Ilan Lieberman Male MV50
Sean Thompson Male MV50 Stainland lions
Jonathan Lee Male MV50
Ian Bloomfield Male MOPEN
Alexis Fitzpatrick Female FV35
Stephanie Sharp Female FV45
Paul Needham Male MV50
John Helyer Male MV50
Jordan Isherwood Male MOPEN Pendle
Liz Brookes Female FV50
Adrian Blackledge Male MV40 Trawden AC
Peter Majer Male MV40
Rob Bond Male MV45 Staffordshire Moorlands AC
Janine McNeill Female FV45 Thornton-Cleveleys
Mathew Bellingham Male MV40
Kira King Female FOPEN
Phil Dunn Male MV50
Michael Smith Male MOPEN
Michael Allmark Male MV50
Martyn Minchella Male MOPEN
Sarah Galloway Female FV50
Ant Cotton Male MV55
Tim Keenan Male MV40
Andrew Speck Male MV50
Giles Blackburn Male MV50
Jane Lightfoot Female FOPEN
Alan Dunn-Birch Male MV50
Laura Oram Female FOPEN
Tracey Walker Female FV45
Paul King Male MOPEN
Matthew Child Male MOPEN Marshalled Milton Keynes Athletics Club
Justin Ball Male MV45
Jon Hill Male MOPEN
Sarah Perry Female FOPEN
Joshua Armitage Male MOPEN
Rich Rex Male MV45 City of Hull AC
Giorgio Bocchi Male MV45 Wimbledon Windmilers
Cáitlín Brennan Female FOPEN
Peter Nickelson Male MV60
Simona Beardmore-Baldwin Female FV35
Vic Johnston Male MV40
Shane Baxter Male MOPEN Halmer Harriers
David Quenan Male MV65
Mal Hills Male MV55
Steve Tucker Male MV45 Halmer Harriers
Ayeesha Bhutta Female FV35
Emma Bell Female FV40
Andrea Johnson Female FV35
Kate McIntyre Female FV55 Valley Striders
Amanda Hallam Female FV45
Margaret Wilson Female FV65
Michael Lee Male MV40
Maggie Wild Female FV35
James Hopegood Male MV50 Witham Running Club
Wayne Barber Male MV45
Jackie Rushton Female FV45
Andrew Sutherland Male MV50
James Pearson Male MV40 City of Hull AC
Paul Carter Male MV45 Wesham Road Runners
John Mitton Male MV45 Nidd Valley
Martin Palmer Male MV50
John O'Neill Male MV60 Glaxo Hoad Hill Harriers
Craig Johnson Male MV40 Hermitage Harriers
Brian Cumpsty Male MV50 Thornton Cleveleys Running Club
Antony Richardson Male MOPEN
Thomas Ward Male MOPEN
Neil Phillips Male MV55
Sarah Bradley Female FV45
Fran Gray Female FV40
Paul Broadhead Male MV40 Jarrow & Hebburn AC
Robert McGruer Male MOPEN
Jane Macleod Female FV65 Carnegie Harriers
Donald Macleod Male MV70
Warren Langler Watts Male MV45
John Clucas Male MV55 Blackburn Road runners
Zoe Sewter Female FV40 Hermitage Harriers
David Ayres Male MOPEN
Adam Elwell Male MOPEN
Martyn Cooper Male MV50 Godleys Cycles Tri
Jonathan Boucard Male MV40
Mark Covell Male MV50
Matthew Irvine Male MOPEN
Graham Grout Male MV60 Bristol & West AC
Mark Oliver Male MOPEN Heaton Harriers
Stephen Kirk Male MOPEN City of York AC
Martin Stoney Male MOPEN
Glenn Batt Male MV50 Littledown Harriers
Susan Adams Female FV65 York Knavesmire Harriers
Paul Adams Male MV65
Adam Judge Male MV40
Joseph Tabberer Male MOPEN
Christopher Amacker Male MOPEN
Kirsty Arnold Female FOPEN ManxFellRunners
Marianne Dodds Female FV40
Caroline Irvine Female FV40
Neill Casson Male MOPEN Birtley AC
June Avery Female FV55 Pontardalue Running Club
Tom Thornton Male MOPEN
Anna Douglas Female FOPEN
Karl Huggins Male MV45
Scott Arries Male MV40 Blyth Running Club
Catherine Arries Female FV35 Blyth Running Club
Mark Warren Male MV40
Rachel Davies-Owens Female FOPEN
Jessica Dilworth Female FOPEN
Paul Knowles Male MV40
Pam Anderson Female FV55
Nicola Black Female FV45 Pewsey Vale Running Club
Amy Duckworth Female FOPEN
Kate Wilson Female FV40 Helm Hill Runners
Tim Exley Male MV45
Patrick Duggan Male MOPEN
John Kees Male MOPEN Selby Striders
Linda Owens Female FV45 Hunwick Harriers
Caroline Leigh Female FOPEN
Matthew Johnston Male MOPEN Warrington Running Club
Victoria Bairstow Female FV40 Keighley & Craven AC
Chris Purcell Male MV40 Shropshire Shufflers
Greg Healy Male MOPEN
Liz Barton Female FV35
Holly Storey Female FV40
Paul Seed Male MV40
Stephen Kirkpatrick Male MV40
Mike Cooke Male MV45 Radcliffe Athletics Club
Nina White Female FV35 Wolverhampton & Bilston AC
Matt Roberts Male MOPEN
Charlotte Duxbury Female FOPEN
James Groves Male MOPEN
Mark Cordiner-Barton Male MV40 Knowle & Dorridge
Paul Thomas Male MV65 Leighton Fun Runners
Chris Prince Male MOPEN Warrington Road Runners
Darren Jenness Male MV45
Mandy Fulton Male MV45
Antony Gray Male MV45
Ian Fergusson Male MV45 City Of Hull A.C.
Jennifer Wenn Female FV50
Russell Bowden Male MV45
Antony Long Male MOPEN
Gary Dover Male MV50 Glaxo Hoad Hill Harriers
Sally Talbot Female FV40
Aidar Artykbaev Male MOPEN
William Walker Male MV45
Sammy Seabrooke Female FOPEN
Richard Ottaway Male MV40 Calder Valley Fell Runners
Martin Middlemiss Male MV45 Derwent Valley Trail Runners
Red Williams Male MV55
Colin Butler Male MV50
Naomi Newton-Fisher Female FV35 100 Marathon Club
Craig Storozuk Male MOPEN Trawden AC
Claire Storozuk Female FOPEN Trawden AC
Karl Bird Male MOPEN
Thomas Giles Male MV50
Adrian Scott Male MV40
Dean Lucas Male MV40 Royal Sutton Coldfield Athletics Club
Anna Saunders Female FOPEN Dulwich Runners
Kerry Lomas Female FV35 Astley and Tyldesley Road Runners
Ed Dixon Male MOPEN
Jeff Herdman Male MV50
George Bingham Male MV55
Mark Duerden Male MV50 Trawden AC
Patricia Coleman Female FV55 Dover Road Runners AC
Gerard Laker Male MV55
Darren Philip Male MV45
Grace Oddie Female FV35
David Everett Male MOPEN
Gary Allbutt Male MV50 Plymouth Musketters
Michael Clucas Male MOPEN Blackburn Road Runners
Neil Mayne Male MV40
Janet Kay Female FV50 East Hull Harriers
Adrian Kamis Male MV50 East Hull Harriers AC
Gary Blades Male MV50
Sarah Jayne Rose Female FV45 Ackworth Road Runners
Paul Nickells Male MV55 Woodbridge Shufflers RC
Jenny Cornish Female FV35
Al Bradley Male MV45 Ambleside AC
Sheila Dwerryhouse Female FV60
Andy Yates Male MV50
Hannah Mansell Female FV35
Penny Moreton Female FV55 Glaxo Hoad Hill Harriers
Robert Hammond Male MOPEN Halmer Harriers
Joanna Bula Female FV35
Andy Williams Male MV50
Lisa Gill Female FV45 Halmer Harriers
Damon Hesford Male MOPEN Team Deane Triathlon Club
Mark Shales Male MOPEN
Jennie Madge Female FV40 Fradley Ladies Running Club
James Hemphill Male MV40
Alison Hemphill Female FV40
Peter Madge Male MV45
Morgan Hemphill Female FOPEN
Roy Young Male MV65 Ackworth Road Runners
Dan Lambert Male MV40
Tim Synge Male MV55 Westbury Harriers
John Walton Male MV45 Saltaire Striders
David Robertshaw Male MV40
Elizabeth Wareing Female FV45
Michael Sprot Male MOPEN Hallamshire Harriers
Jane Arnold Female FV40
Patrick Norris Male MV50 100 Marathon Club
Adam Bull Male MV50 Fylde Coast Runners
David Butt Male MOPEN East Hull Harriers and AC
Stephen Elliott Male MOPEN
Mike Lunn Male MOPEN
Graham Grout Male MV60 Bristol & West AC
Peter Samuelson Male MV70 Spectrum Striders
Neil Phillips Male MV55
James Russell Male MV50
Sheila Dwerryhouse Female FV60
Darren Gillman Male MV45 Cambridge & Coleridge
Daniel Pickard Male MOPEN
Edward King Male MOPEN
Steven Daglish Male MOPEN Roundhay Runners
Caroline Johnson Female FV45 Hermitage Harriers
Daniel Bennett Male MOPEN
Guy Gibson Male MV50 East Hull Harriers
Phil Holbrook Male MV55
Rob Ashby Male MOPEN
Barry Farrington Male MOPEN
Katie Samuelson Female FV40 Cambridge & Coleridge AC
Phil Dunn Male MV50
Karl Fursey Male MV45 Black Combe Runners
Phil Johnson Male MOPEN
Stephen Miller Male MV40 Penny Lane Striders
Naomi Newton-Fisher Female FV35 100 Marathon Club
Robert Beech Male MOPEN Pensby Runners
Jayne Price Female FOPEN Pensby Runners
Steve Taylor Male MOPEN Stadium Runners
Anthony Shaw Male MOPEN
Grace Oddie Female FV35
Gary Herring Male MOPEN
David Vaughan Male MV40 City of Chester Triathlon Club
Adam Gough Male MV40
Anastasia Lincoln Female FV60 Idle AC
Steve Ward Male MV55
Katie Webster Female FV40
Rebecca McDevitt Female FV35
Laura Slade Female FV35